Участники Ассоциации

Анатолій Близнюк: "Мінрегіон - послідовний "лобіст" інвестиційного розвитку регіонів"

Анатолій Близнюк: "Мінрегіон - послідовний "лобіст"
інвестиційного розвитку регіонів"

На засіданні Уряду 21 вересня Кабінет Міністрів ухвалив Розпорядження, яке визначає конкретні заходи інвестиційного розвитку регіонів країни. Проект розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на виконання відповідних рішень Ради регіонів передбачає здійснення впродовж 2011 – 2016 років центральними та місцевими органами виконавчої влади комплексу заходів щодо стимулювання міжрегіональної співпраці, кооперації та інтеграції. Представив напрацювання Мінрегіону Міністр Анатолій Близнюк.

«Державна політика Уряду в галузі регіонального розвитку базується на  відповідальному ставленні до потреб регіонів. Більшість заходів Плану заходів, затвердженого цим Розпорядженням, внесені за пропозицією конкретних територій. Як я і обіцяв, Мінрегіон виступає послідовним «лобістом» інвестиційного розвитку регіонів», – наголосив коментуючи проект Розпорядження Анатолій Близнюк.

Очільник Мінрегіону, зокрема, поінформував, що затверджений Розпорядженням План заходів визначає розвиток міжрегіональної кооперації та налагодження ділових контактів промислових підприємств з питань виробництва та збуту продукції різних галузей промисловості, залучення інвестицій, у тому числі іноземних, у розвиток економіки регіонів. Також передбачено заходи з розвитку міжрегіональної співпраці в сфері культури, туризму та рекреації, формування міжрегіональної співпраці на основі відповідних угод, меморандумів, договорів. Крім того, започатковується проведення щорічного Форуму регіонів України, а також запровадження нового інструмента стимулювання міжрегіональної співпраці – угод про міжрегіональну співпрацю, кооперацію та інтеграцію.

«Наприклад, необхідно узгодити схеми планування Олевського та Овруцького районів Житомирщини з Лельчинським, Єльським та Наровлянським районами Гомельської області Республіки Бєларусь, забезпечити співпрацю з Гомельщиною щодо запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Плановість цієї роботи дасть синергетичний поштовх до розвитку регіонів», – підкреслив Анатолій Близнюк.

Прес-служба Мінрегіону

<< Назад