Участники Ассоциации

Енергоефективність "озброєним оком", або чому так холодно зимою в домі

Енергоефективність "озброєним оком", або чому так холодно зимою в домі

Ми вже звикли до постійного збільшення плати за енергію. Постійне збільшення споживання енергоносіїв у світі призводить до збільшення їх вартості. Все виглядає логічно. Проте, якщо порівняти величину зростання ціни на енергоносії та зростання ціни на теплову енергію, яка складає основну частину плати за блага цивілізації для нас - логіка зникає.

Цю суперечність розуміє керівництво держав - прем’єр-міністр Микола Азаров вимагає провести повний енергоаудит в країні. Про це Глава Уряду заявив під час засідання Кабінету Міністрів 8 лютого 2012 року. «Країні потрібен повний енергоаудит. Теплоенергетики, промислових виробництв, житлово-комунального господарства. Інструментальний аудит, який дасть об’єктивну картину енерговитрат і розуміння, на чому зосереджувати наші обмежені ресурси», - наголосив Микола Азаров, додавши, що наявність висновку енергоаудиту має бути обов’язковою умовою для затвердження тарифу на певну послугу.

Фахівці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу з лабораторії енергоаудиту, що має відповідну ліцензію НАЕР, провели енергоаудит Івано-Франківська і з сьогоднішнього дня Ми пропонуємо Вам результати їх дослідження. Для енергоаудиту фахівці використовували тепловізор – пристрій для отримання теплового зображення будь-чого, аналог цифрового фотоапарата у інфрачервоному спектрі випромінювання.

Отож почнемо наше дослідження. Розпочали ми з себе – 9-тий корпус Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Університет практично повністю перейшов на автономне опалення. Це призвело до значного зменшення оплати за тепло. Проте, в деяких приміщеннях як було холодно так і залишилось.

Найбільше це помітно в місцях встановлення батарей систем опалення (як правило, їх встановлюють під вікнами). Батареї нагрівають не тільки повітря в приміщенні, але і стіну, а та в свою чергу віддає тепло, за яке ви заплатили навколишньому середовищу. Тому і холодно….

Інша причина втрат теплової енергії – низька якість виготовлення та монтажу вікон.

В результаті близько 42% теплової енергії втрачається через огороджуючі конструкції будівлі (стіни, стеля, підлога, вікна та двері).

Ну добре, скажете ви, втрати є. Але втрати як і в мене (централізоване теплопостачання) так і в сусіда (автономне опалення) однакові, оскільки однакові будівлі. Чому ж мої платежі більші.
Тепер розглянемо де і чому втрачається тепло на шляху котельня – споживач.

Димова труба «світиться» на екрані тепловізора.

Якщо ви біля такої котельні – можете зайти погрітися, ви ж за це тепло також заплатили.

Розширювальні ємності – найгарячіше місце, яке вдалось виявити в 20 градусний мороз. При цьому температура їх окремих елементів сягала 82 градусів Цельсія. Різниця температур як бачите перевищує 100 градусів Цельсія!!!

Інша причина втрат на шляху від котельні до споживача це сам шлях, тобто мережі, якими відбувається транспортування тепла до вашої будівлі.

Зношеність труб системи централізованого теплопостачання, руйнування, а подекуди відсутність теплоізоляції та втрати самого теплоносія – основні причини втрати теплової енергії на шляху від котельні до споживача. В результаті цього температура в колодязях (люках) є значно вищою. Знову ж таки, за підігрів колодязів систем теплопостачання платить споживач.

Під час наших спостережень практично всі люки колодязів системи теплопостачання «світилися» на екрані тепловізора яскраво-червоним кольором.

Незважаючи на мороз, земля над теплотрасами не промерзає. Сніговий покрив в таких місцях відсутній.

У наступній частині дослідження Ми покажемо наскільки якісно працюють енергозберігаючі технології у будинках Івано-Франківська (як у новобудовах, так і у радянських будівлях).

http://pravda.if.ua/news-26216.html

<< Назад