Участники Ассоциации

Фінансування реалізації проектів з енергоефективності в українських містах

Фінансування реалізації проектів з енергоефективності в українських містах

Фінансування реалізації проектів з енергоефективності в українських містах здійснить Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля. Відповідні рішення ухвалили під час засідання Асамблеї вкладників Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля, що відбулося минулого тижня у Лондоні (Великобританія).

Донори Фонду визначили  сім перших інвестиційних проектів для України:

  • модернізація системи центрального теплопостачання (м. Тернопіль);
  • заходи з впровадження енергоефективності підприємств централізованого опалення ТЕЦ у 10 українських муніципалітетах середнього масштабу;
  • модернізація системи центрального теплопостачання (м. Житомир);
  • модернізація ТЕЦ (м. Львів);
  • модернізація систем водопостачання та систем стічних вод (м. Миколаїв);
  • реконструкція системи центрального теплопостачання (м. Рівне);
  • енергоефективний проект (м. Запоріжжя).

Загальний обсяг гранту на реалізацію проектів складає 31 млн. євро. Першочерговими для фінансування є проекти з удосконалення систем комунального опалення та проекти, що дають негайний ефект у галузі енергозбереження. За результатами засідання, представники ФРН, Канади та Литви висловили бажання долучились до роботи Фонду. Інвестори з США заявили про готовність надати перший транш для фінансування проектів з енергоефективності в українських містах у розмірі 1,5 млн. євро.

Довідка

Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та навколишнього середовища було створено в листопаді  2009 року з ініціативи Європейського союзу та Швеції в рамках  конференції донорів Партнерства Е5Р, що проходила в Стокгольмі.

Донори Фонду: Європейський Союз – 40 млн. євро, Швеція – 4 млн. євро, Україна – 10 млн. євро, Естонія – 160 тис. євро, Фінляндія –2 млн. євро, Латвія – 50 тис. євро, Ісландія – 56 тис. 842 євро, USAID – млн. 325 тис. євро, Норвегія – 5 млн. євро, Польща – 191тис. 814 євро.

На конференції донорів 2011 року Данія, Естонія, ЕК, Фінляндія, Латвія, Норвегія, Польща, Щвеція, США та Україна підтвердили свої внески. У 2011 Ісландія також висловила готовність взяти участь у роботі Фонду.

Мета діяльності Фонду: гармонізація ефективного надання фінансової допомоги шляхом здійснення внесків, що не відшкодовуються, такими інституціями, як ЄБРР та ін. з метою впровадження та підтримки енергоефективних проектів, проектів з захисту навколишнього середовища, результатом яких буде підвищення рівня енергоефективності, зменшення викидів СО2 та ін. парникових газів.

Підготовано за матеріалами Урядового порталу
Державне підприємство «Агентство розвитку житлово-комунального господарства».

<< Назад