Участники Ассоциации

Віктор Тихонов: наступним кроком на шляху виходу будівельної галузі з кризи

Віктор Тихонов: наступним кроком на шляху виходу будівельної галузі з кризи має стати повернення довіри приватних інвесторів до забудовників

Для того щоб будівельна галузь досягла рівня 2008 року, потрібно пройти достатньо важкий шлях інвестиційного насичення економіки країни. Про це сказав в інтерв’ю агентству ЛІГАБізнесІнформ Віктор Тихонов, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

«Якщо говорити мовою порівнянь, то інвестиції для будівельної галузі є киснем, без якого неможлива її повнокровна  діяльність. Зменшується надходження кисню – людина починає задихатись. Теж саме відбувається і з будівництвом у разі ненадходження інвестицій», - сказав Віктор Тихонов. Він вкотре наголосив, що для того, щоб будівельна галузь повернулась на показники   2008 року, потрібно забезпечити притік  інвестицій. Урядовець навів приклад, коли у 2008 році обсяги інвестицій лише в житлове будівництво складали понад 35 млрд. грн., основна частина яких складала інвестиції населення, а це понад 20 млрд. грн. «Отже, нам потрібно забезпечити не нижчий рівень надходження інвестицій у житлове будівництво».

На думку Віктора Тихонова, перший вагомий крок на цьому шляху вже зроблено – суттєво спрощено умови доступу інвестицій на будівельний ринок країни. Механізми такого спрощення, за словами урядовця, встановлені Законом «Про регулювання містобудівної діяльності».

«Для другого кроку ми теж підготовили непогані умови –  передбачили звільнення постачання будівельно-монтажних робіт від сплати податку на додану вартість».

Наступним кроком, зі слів Віце-прем’єр-міністра, має стати повернення довіри приватних інвесторів до забудовників.

«В цьому напрямку нами проводиться послідовна робота щодо запровадження чітких механізмів відповідальності суб’єктів будівельної діяльності за надавані товари, роботи і послуги на будівельному ринку – це стосується і виконавців вишукувальних робіт, і проектувальників, і експертів, і будівельників, і державних  наглядових органів. Великі сподівання в цьому напряму покладаємо і на створення та діяльність саморегулівних організацій у будівництві, які переберуть на себе частину державних контролюючих функцій, ввівши практику фінансової відповідальності за діяльність членів своїх організацій», - зазначив урядовець. Він також додав, що сьогодні для нарощування темпів роботи, будівельний комплекс має всі необхідні людські і виробничі потужності.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України –
Міністра регіонального розвитку, будівництва
та житлово-комунального господарства України

<< Назад