Участники Ассоциации

Олександр Аліпов: "Той, хто нічого не хоче міняти, втратить навіть те, що хотів зберегти"

Олександр Аліпов: "Той, хто нічого не хоче міняти,
втратить навіть те, що хотів зберегти"

Олександр АліповНадійне функціонування систем життєзабезпечення неможливе без залучення у галузь значних інвестицій. Один із дієвих способів вирішення проблеми – запровадження ефективної системи публічно-приватного партнерства. Підготовка впровадження, проблематика управління, політичний та правовий аспект реалізації, оцінка рівня готовності та міжнародний досвід проектів публічно-приватних підприємств стали темою Міжнародної конференції, що розпочала роботу 21 вересня у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Відкриваючи захід Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олександр Аліпов відзначив велике зацікавлення України досвідом країн, де проекти публічно-приватного партнерства отримали широке застосування та успіх. А також висловив сподівання, що дводенний захід надасть додаткового імпульсу та прискорить процес розвитку цієї форми організації суспільних відносин.

За його словами, насторожене ставлення внутрішнього та зовнішнього інвестора до публічно-приватного партнерства  в Україні ґрунтується на недосконалості нормативної бази, негативним ставленням суспільства до появи приватного сектора в інфраструктурі, а також бюрократичними перепонами. «Суспільству необхідні позитивні приклади сучасного управління житлово-комунальним господарством, які позбавлять від негативних стереотипів минулого, дадуть перспективу розвитку. Нові технології потрібно реалізувати за новими управлінськими принципами, саме які дозволить впровадити публічно-приватне партнерство. Стратегія Мінрегіону стосовно систем життєзабезпечення базуватиметься на інноваціях в управлінні. Тільки так з’являться умови для технічних інновацій в конкретних проектах», – підкреслив О.Аліпов.

На переконання Олександра Аліпова, Україна має величезний технічний потенціал, а вітчизняні спеціалісти добре знають, як підвищити якість послуг та знизити їхню собівартість. Але для цього галузі необхідні значні фінансові «вливання». «Будь-які бюджетні програми не зможуть забезпечити навіть 1 відсотка інвестиційної потреби систем життєзабезпечення. Не зможуть вирішити ці проблеми і чергові підвищення вартості послуг, які, у кращому випадку, лише компенсують інфляцію та поточні витрати», – сказав Перший заступник Міністра.

«Нещодавно наші партнери з Німеччини презентували 20-річну історію перетворення Дортмунда з старопромислового в сучасний високотехнологічний місто. Епіграфом до даних реформ служила дуже актуальна для нас фраза: «Той, хто нічого не хоче міняти, втратить навіть те, що хотів зберегти», - зазначив Олександр Аліпов.

Крім того, єдиний шлях модернізації галузі – залучення приватних інвестицій, – неможливий без повноцінних ринкових відносин. «Інвестор «прийде» до нас лише за умови окупності вкладених коштів потягом розумних строків. Відповідно, необхідний перехід до повноцінних ринкових відносин. Спільними зусиллями ми повинні навчитися залучати інвестиції в системи життєзабезпечення», – наголосив Олександр Аліпов.

Як уже повідомлялося, сьогодні у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розпочала роботу Міжнародна конференція з просування ефективних публічних приватних партнерств в Україні. У заході взяли участь представник Європейської економічної комісії ООН Джефрі Гамільтон, Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олександр Аліпов, директор Українського центру сприяння розвитку публічно-приватного партнерства Ірина Запатріна.

Прес-служба Мінрегіону

<< Назад