Участники Ассоциации

Учителі - інвестори недобудованого житла зможуть скористатися "кредитними канікулами"

Учителі - інвестори недобудованого житла зможуть
скористатися "кредитними канікулами"

На засіданні Уряду 21 вересня Кабінет Міністрів вніс зміни до своєї Постанови від 21 березня 2007 р. N 519, яка визначає порядок використання коштів пільгових довготермінових кредитів на будівництво житла науково-педагогічним працівникам. Зміни ініціювало Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Проект відповідного акта представив на засіданні Міністр Анатолій Близнюк.

Очільник Мінрегіону, зокрема, поінформував, що нова редакція Постанови визначає можливість подальшої видачі пільгових кредитів Державною спеціалізованою фінансовою установою «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» на придбання (реконструкцію) житла педагогами, врегульовує питання сплати пені за простроченими платежами та встановлює умови надання «кредитних канікул».

«Ми усуваємо суперечність із Цивільним кодексом, і тепер пеня нараховуватиметься не на всю суму кредиту, а лише на прострочені платежі. Крім того, у випадку затримки більше шести місяців із введенням житла в експлуатацію, позичальник Фонду отримує можливість платити тільки відсотки. Для основної суми у договір можуть вноситися зміни, щодо пільгового періоду до року, або до відновлення будівництва», -- наголосив Анатолій Близнюк.

За словами Міністра, зміни до Постанови суттєво удосконалюють діяльність Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», забезпечать більш ефективне використання бюджетних коштів та надасть можливість Фонду забезпечити дотримання прав та інтересів позичальників при будівництві (реконструкції) та придбанні житла педагогічним та науково-педагогічним працівникам. Крім того, реалізація акта не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

Прес-служба Мінрегіону

<< Назад