Участники Ассоциации

Відвертий, без прикрас діалог

Відвертий, без прикрас діалог

Відвертий, без прикрас діалогТака атмосфера панувала на засіданні українсько-білоруської Консультативної ради ділового співробітництва, що відбулось у Торгово-промисловій палаті України.

Відкриваючи його, перший віце-президент ТПП України Віктор ЯНОВСЬКИЙ запропонував вшанувати хвилиною мовчання пам'ять загиблих під час терористичного акту у Мінському метрополітені.

З коротким вступним словом виступив президент ТПП України Сергій СКРИПЧЕНКО.

- З нашими українськими колегами у Києві і в регіонах ми активно співпрацюємо 10 років, - сказав заступник голови Білоруської ТПП Василь СТАРОВОЙТОВ. - Це вже переросло у систему співробітництва. За обсягами товарообігу Україна посідає друге місце серед партнерів Білорусі із СНД. А могла б бути і на першому, якби не складні процедури на українській митниці, у результаті чого потерпають споживачі товарів і послуг.

Представник Посольства Республіки Білорусь в Україні Ольга ФІЛІМОНЧИК зазначила, що обсяг товарообігу між двома країнами у минулому році становив 4,5 млрд.доларів, а за два місяці нинішнього - 640 млн.доларів. У даному питанні варто було б підвищити роль торгово-промислових палат.

Заступник генерального директора з питань зовнішньоекономічної діяльності Мінського відділення БілТПП Віра СИРАЧОВА відмітила інтенсивність обміну делегаціями з Київською, Дніпропетровською, Донецькою, Запорізькою, Луганською та Львівською торгово-промисловими палатами. Білоруська сторона зацікавлена в участі ТПП України у програмах транскордонного співробітництва, програмах з підвищення кваліфікації, організації спільних ділових візитів до країн далекого зарубіжжя, відвідання міжнародних виставок.

Начальник відділу прогнозування та планування департаменту з питань підприємництва Міністерства економіки РБ Тетяна ЛАПУЦЬКА розповіла про умови ведення бізнесу, особливо у сільській місцевості, надання державної фінансової допомоги суб'єктам малого підприємництва.

Генеральний директор науково-технологічного концерну "Алкон" Микола НОВІКОВ нагадав, що у Гомелі створено виробництво штучних алмазів. Але нам слід дивитись у майбутнє: розвивати інформаційні центри, розробляти спільні програми, обмінюватись делегаціями молодих учених.

Директор Інститут технічної теплофізики НАН України Анатолій ДОЛІНСЬКИЙ запропонував білорусам вивчити досвід реалізації в нашій країні регіональних програм комплексної модернізації комунальної теплоенергетики.

- Останні 5 років ми імпортуємо продукцію Крюківського вагонобудівного заводу, - сказав директор РУП "Гомельський вагоноремонтний завод ім.М.І.Калініна" Ігор КРАСНОВ. - Нині намагаємось створити спільне підприємство.

Президент Рівненської ТПП Микола ЯРОЩУК вніс пропозицію створити в області центри по обслуговуванню білоруських "БеЛазів", обмінюватись студентами, запросив підприємства сусідньої держави брати участь у виставках, що проводяться на Рівненщині.

Проблеми з поверненням сум податку на додану вартість, здійснення предоплати, затримки на митниці та інші порушували у своїх виступах директор Щучинського заводу "Автопровід" Олександр СИМОНОВИЧ, заступник комерційного директора ТОВ "Кроно-Україна" Лілія РИК, начальник управління з продаж ВАТ "Моготекс" Андрій ПЕВЕНЬ.

На засіданні виступили також голова Комітету підприємців-виробників будівельних матеріалів при ТПП України Іван САЛІЙ, голова асоціації "Укроліяпром" Степан КАПШУК, директор підприємства "Амкодор-Укроспецмаш" Костянтин ВОРОБЕЙ, начальник служби маркетингу ВАТ "Оршанський м'ясоконсервний комбінат" Олександр АНТОНОВ, голова Комітету підприємців легкої промисловості при ТПП України Валентина ІЗОВІТ, генеральний директор УП "Брестське відділення БілТПП" Валерій ЛАБУН, голова Комітету з питань розвитку виробничої кооперації з підприємствами країн СНД при ТПП України Ігор КАРЕЄВ.

У роботі засідання взяв участь голова Білоруської ТПП Михайло М'ЯТЛИКОВ. Підбиваючи підсумки його роботи, Віктор ЯНОВСЬКИЙ сказав, що всі зауваження і пропозиції виступаючих будуть узагальнені і на їх основі підготовлена записка Кабінету Міністрів України.

У рамках засідання підписано угоду про співробітництво між Херсонською ТПП і Брестським відділенням Білоруської торгово-промислової палати.

Наступного дня члени білоруської делегації відвідали Київську обласну палату, де Гродненське і Мінське відділення БілТПП уклали угоди з регіональною торгово-промисловою палатою.

http://www.ucci.org.ua

<< Назад