Участники Ассоциации

Новости

Стрімкий розвиток проекту «пасивний дім» в Австрії

Пасивним будинком можна назвати будівлю, яка має енергоспоживання нижче 15 кВт на квадратний метр. Система центрального опалювання в такому будинку відсутня, будинок «пасивно» утилізує тепло внутрішніх джерел.

Щоб будинок міг називатися пасивним, його конструкція має забезпечувати збереженнятепла в приміщенні завдяки герметичності будівлі, наявності примусової вентиляції з теплообмінником і високому теплозахисту вікон. Розроблена екологічними будівельниками Німеччини енергоефективна система «пасивний будинок» знайшла в Австрії свої шляхи інтенсивного розвитку. Концепція «пасивного будинку» базується на збереженні безкоштовної теплової енергії дома завдяки будівельним елементам із високою теплоізоляцією і герметичністю. Адже у кожному будинку тепло виходить не тільки від батарей, але і виділяється під час роботи електроприладів, а також продукується самими мешканцями.

До принципу роботи пасивного будинку спочатку в Австрії поставилися з недовірою. В Іннсбруку нещодавно закінчилосябудівництво найбільшого в світі об'єкту,сертифікованого як пасивний будинок,загальною площею в 3 000 000 м2. Нова хвиля попиту на екологічне житло спричинила те, що близько 5.000 об'єктів даного стандарту зараз знаходяться в процесі будівництва в Австрії. Завдяки додатковому фінансуванню Відень наздоганяє Тіроль, в столиці ведеться все більше екологічного будівництва. Цього літа власникам були здані в експлуатацію 962 віденські квартири, повністю обладнані за принципом пасивного будинку.

Оскільки будь-яка технологія стає дешевшою пропорційно її комерціалізації і впровадженню у масове виробництво, ціна таких будинків уже дорівнює цінам на звичайні. У 2009 році 24% всіх новобудов у Тіролі і Відні були «пасивними». За прогнозами експертів, до 2010 року частка пасивних будинків в Австрії може збільшитися до 25%. Замовники дуже задоволені результатами, вони витрачають лише на 5% більше на будівництво, але повністю економлять витрати на опалювання. Додаткові витрати на будівництво пасивного будинку окупаються через 6 років.

<< Назад