Участники Ассоциации

Батареї гарячі, а в квартирі + 17 градусів

Источник: Експрес (Львов)
Номер выпуска: 105
Дата выпуска: 24.09.2013 15:56

Кожен третій житловий будинок в Україні потребує утеплення

Настає опалювальний сезон — i нам надходять шалені рахунки. Та, попри великi суми за опалювання, у помешканні не завжди тепло. Це й не дивно. Адже, за даними Мінрегіону, кожен третій житловий будинок у країні потребує утеплення. Виявляється, “через стіни” втрачається щонайменше 40% тепла.

- 84% усього житлового фонду в нашій країні введено в експлуатацію ще за радянських часів, — каже президент Асоціації "Виробники пінопласту" Роман Захарєнков. — Тодi збудували багато панельних будинків за програмою розселення комунальних квартир. Але в гонитві за кількістю втратили якiсть. Старі панельні будинки втрачають тепла вдвічі більше, ніж сучасні. Теперiшнє будівництво дозволяє зводити теплоефектив¬не житло як панельного, так і цегельного типу. Близько 40% всіх втрат тепла відбувається саме через стіни.

- Скільки житлових будинків у країні потребують утеплення? У яких регіонах ця проблема найбiльш актуальна?

- За нашими підрахунками, в Україні треба утеплити близько 74 тисяч житлових будівель. Найбільш актуально ця проблема стоїть для Києва i Київської області, а також Львівської, Івано-Франківської, Херсонської, Дніпропетровської, Харківської областей i Криму.

- Які основні утеплювальні технології сьогодні зазвичай використовують? Які дають найбільший ефект?

- Сьогодні є дві, вважаю, безальтернативні технології, що дозволяють максимально підвищити теплоефективність будинку. Це заміна вікон й утеплення фасадів пінопластом. Якщо люди таким чином модернізують свій будинок, то гарантовано економитимуть 50% тепла і фактично вирішать проблему опалювання квартир.

Власники утеплених помешкань iз централізованим опаленням економлять за сезон майже 1000 гривень на обігріваннi однієї невеликої кімнати. А саме стільки коштує електроенергія, спожита електрообігрівачем у зимовий період. Власники ж приватних будинків з індивідуальним опаленням можуть зекономити від 500 до 2000 гривень щомісячно, а за сезон — від 4 до 8 тисяч гривень.

- Що ж стримує масове утеплення? Напевно, його висока ціна?

- Утеплення квартир лягає на плечі їхнiх власників. Квадратний метр утеплення фасаду квартири коштує в середньому 200 — 250 гривень. Дві зовнішні стіни – це близько 25 квадратних метрів. Тобто фасадне утеплення обійдеться господареві квартири у 5 — 6 тисяч гривень. Погоджуюся, що це немало. Але вже за один-два сезони така інвестиція окуповується, якщо рахувати втрати електроенергії від роботи обігрівача та його вартiсть.

Наші громадяни це починають розуміти. Згідно з дослідженнями, близько третини українців уже утеплили свої будинки. Прогнозуємо, що цього року в Україні це зроблять ще близько 40 тисяч сімей. А надалі ринок фасадного утеплення стін будинку пінопластом щорічно зростатиме на 8 — 10%.

Леся ЯСИНЧУК