Участники Ассоциации

У 2012 році уряд піде на підвищення житлово-комунальних тарифів на 25-30%

У 2012 році уряд піде на підвищення житлово-комунальних тарифів
на 25-30%

«Влада готується до підвищення житлово-комунальних тарифів. Підсумки цього опалювального сезону, в якому теплокомуненерго накопичили борги на суму в 4,69 млрд. грн., свідчать, що ситуація в ЖКГ продовжує погіршуватися і без прийняття кардинальних заходів галузь може перетворитися на безнадійного банкрута», – заявив голова Комітету енергетичної незалежності України, експерт з енергетичних питань Іван Надєїн, коментуючи завершення опалювального сезону.

За словами експерта, нинішня ініціатива уряду щодо компенсації різниці в тарифах на суму в 4,5 млрд. грн., один з останніх кроків влади, після якого слід очікувати прийняття рішення про підвищення тарифів.

«Питання тільки в тому, коли це станеться. Очевидно, що до парламентських виборів недоцільно робити різкі рухи в ціновій політиці, але відразу після них українців може чекати ціновий шок і як мінімум 25-30% підвищення тарифів. Влада розуміє, що якщо цього не відбудеться, тоді потрібно буде щорічно з держбюджету виділяти субвенції на 5-6 млрд. грн., а таких коштів сьогодні просто немає. Крім того, продовжує чинити тиск Міжнародний валютний фонд, який відновлення кредитної програми прямо пов’язує з підвищенням цін на газ і тарифів», – зазначає Іван Надєїн.

На думку голови Комітету енергетичної незалежності Україні, населення готове прийняти підвищення, але тільки у випадку, якщо можна буде на 100% проконтролювати якість житлово-комунальних послуг. Як приклад Іван Надєїн приводить показник рівня оплат населенням за газ в 94,2%.

«За послугу, яку вони отримали, населення буде платити. І зараз уряду в першу чергу потрібно робити конкретні кроки в цьому напрямку. Ввести систему моніторингу та обліку теплової енергії, поставити в багатоквартирні будинки індивідуальні теплові пункти і будинкові прилади обліку тепла, знизити втрати в мережах хоча б на 20-30%», – каже Іван Надєїн.

В іншому випадку, підвищення житлово-комунальних тарифів призведе лише до нового валу боргів.

«Населення не зможе, і не буде оплачувати чиюсь безгосподарність. Нинішні реальні доходи просто не дозволяють цього робити», – підсумував експерт.

Комітет енергетичної незалежності України
http://komitet-energy.com.ua

<< Назад